S t a r T r e k E n t e r p r i s e

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

To Boldly go no man has gone before.The Season Five.


4 posters

    Gépház

    Jonathan Archer
    Jonathan Archer
    Kapitány
    Kapitány


    Hozzászólások száma : 309
    Hírnév : 122
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 64
    Tartózkodási hely : Enterprise NX-01

    Gépház Empty Gépház

    Témanyitás  Jonathan Archer Kedd Aug. 03, 2010 10:59 am

    Arrow A gépház.A hajó szíve.

    Gépház Warp
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Vas. Szept. 05, 2010 9:59 am

    Gépház Starfleet-vessel-enterprise-nx-01-sheet-15

    Gépház Starfleet-vessel-enterprise-nx-01-sheet-15-s
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Csüt. Szept. 16, 2010 3:47 am

    Max:
    Te lépsz be szinte legelőszőr ide a hajó ujdonsült főgépészével Sidney-vel. A fiatal lányra nézel: "Jól néz ki" gondolod magadban de csak végigméred vagy kétszer is, nem szólsz semmit sem.
    - Mit bámul?! - Kérdi a fiatal nő felháborodva. - Inkább nézelődjön mert bármelyik pillanatban indulhat a hajó maga tökkel ütött! - Nincs hát más választásod nagyon:
    Jó nézelődést! What a Face
    Maximilian Rogerson
    Maximilian Rogerson
    Hadnagy
    Hadnagy


    Hozzászólások száma : 9
    Hírnév : 0
    Join date : 2010. Aug. 18.
    Tartózkodási hely : Enterprise-nx-01

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Maximilian Rogerson Csüt. Szept. 16, 2010 3:51 am

    //Kösz szépen Szingularitáskám! Razz //

    Épp aznap olyan nap volt hogy huhh!! Egyik nap még a Földön voltam másik nap már az Enterpriseon. Ki érti ezt...? pig

    Minden esetre épp aznap épp abban a pillanatban a gépházban álltam, egy gyönyörű nővel a karom jobb oldalán. Végignézve rajta nem tűnt túl nagy számnak: elsőre. Node másodikra! Vagy harmadikra. Huhhh az volt aztán a nagy pillanat! Kivert a hideg is! Végigmentem a gépházba. Nagyon jól nézett ki, de az ujdonsült főgépész jobban.
    - Jó a gépházunk. - Jegyeztem meg és köhintettem kettőt a torkomban hirtelen felgyülemlett szárazságtól. - Asszem' lázas lettem. - Hadartam el gyorsan és nekidőltem Sidnek. What a Face
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Pént. Szept. 17, 2010 5:10 am

    scratch
    Sid megijedve lép hátrébb tőled mire te hátra esel.
    - Maga normális? - Kérdi a nő homlokát ráncolva. - Hamarosan elindulunk, nincsen nekem és másnak sem energjája a maga gyerekes viselkedésére! Szedje magát össze vagy kipenderítem! Értette?!
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Pént. Szept. 17, 2010 8:27 am

    Hirtelen adás töri meg a csendet az intercommból ami minden szintet betölt:
    Hoshi:
    Elmondod Helsonnak hogy még meggondolod az ajánlatát amikor közbeszól az intercommból érkező ismerős hang:
    - Archer a legénységnek. Minden főtiszt jelentkezzen a hídon, minden tiszt menjen a posztjához. Hamarosan indulunk.
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Pént. Okt. 08, 2010 11:12 am

    (előző hozzászólás:Komphangár)*Belépek az ezredes nyomdokai után a gépházba ,magmban gondolom hogy az ezredes és a kapitány és még a többiek is több mint valószínű hogy azthiszik valami másolat vagyok de valahogy értetnem kénne velük hogy én az életemet feláldoznám értük bármikor.*-A kapitány valószínűsíthető hogy azthiszi hogy már a munkámat sem tudom elvégezzni.*Közben odalépek az újdonsült gépészükhöz*-Én Charles Tucker vagyok-voltam-vagyis az voltam mindig is.Úgygondoltam segétkezhetek valamiben úgyértek a gépházhoz hogy kirázzom a kisújamból se perc alatt.De ha gondolja magának kimosom a csöveket is ha nem bízzik meg bennem.*Közben lesújtú tekintet vetek rá az új gépészre*
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Szomb. Okt. 09, 2010 7:27 am

    - Sierra vagyok. - Nyujtja a kezét feléd a hozzád odalépő fiatal nő. - De nyugodtan hívjon csak Sidnek. - teszi hozzá. Ekkor mindketten estek valamennyit. - Segít? - Kérdezi a nő miközben még zökkentek egy kicsit. AZtán csend.. a hajó teret vált. A helyiségben lévők beszélgetésbe kezdenek. Odalépsz Sierra mellé az egyik büdösen füstölő panelhoz. A lány láthatóan zavarban van... a segítségére sietsz ám ekkor a kapitány hangja szól közbe az intercommból:
    - Archer Tuckernek. Azonnal jelentkezzen a gyengélkedőn.
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Szomb. Okt. 09, 2010 7:32 am

    Lekapcsolom szó nélkül a kommot majd odaszólok Sierrának-na ennyit a megismerkedés óráiról .Majd máskor persze ha a kapitány le enged ide valaha .*Ránézek kicsit felmérően és áttekintően Sierrára majd elindulok a gyengélkedő fele de mielőtt kimennék még ráteszem a kezemet a jelenlegi főgépészre majd így szólok neki:-Vigyázzon a gépházra ez a parancs.Ezzel az utolsó hozzászólás után kimegyek a gépházból a gyengélkedő felé.(Folytatás:Lift-gyengélkedő)
    Jonathan Archer
    Jonathan Archer
    Kapitány
    Kapitány


    Hozzászólások száma : 309
    Hírnév : 122
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 64
    Tartózkodási hely : Enterprise NX-01

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Jonathan Archer Szomb. Okt. 30, 2010 9:30 am

    "...második műszerfal mögött"- Mondogatom magamban miközben belépek ebbe a helyiségbe. Egy-két fiatal tiszt elhint egy "Kapitány a gépházban"-t. Mit sem törődve velük egy apró biccentés kíséretében végignézek a helyiségben.
    - A második műszerfal mögött... Egy... - MUtatok rá az első műszerfalra, tovább megyek. - Kettő. - Megállok a műszerfal előtt és a vállam felett rápillantok DAnielsre: Most veszem észre hogy a férfi legalább annyira fáradt, lestrapált, zilált és megviselt mint én.
    - Biztos? - Kérdezem tőle félhangosan és a műszerfalat kezdem el bámulni. - Félre! - Parancsolom a műszerfal előtt tétovázó két zászlósnak mire azok ijedten félreugranak.
    Közelebb lépek a műszerfalhoz: Egy teljesen átlagos műszerfal van előttem... semmi jelét nem mutatja hogy valaki- mondjuk egy időügynök- épp az mögé rejtett egy időgépet.
    " MÖgötte van kapitány, mögötte, igyekezzen kérem!" - Hadarja DAniels. Ráhajolok a panelra és a jobb kezemmel benyúlok mögé. Eléggé szűkös... Érzem ahogyan a kezem az egyre szűkösebb helyen jéghideg tappintású tárgyakat tapogat.... vajon melyik lehet az? VAgy mi lehet az...? Kellene egy támpont....
    - Azt nem mondta hogy ennyire... szűkös lesz... - Nyögöm, és ebben a pillanatban meg is tapintok valami... valami szokatlant... Kifele húzom de út közben beragad a kezem... és már szinte mindenki engem bámul.... Hátrapillantok Danielsre aki nem szól semmit sem. Sóhajtok egyet és erőmet megfeszítve kitépem a kezemet a panel és a fal közötti erős szorításból... amikor húztam ki viszont egy nem várt kiálló fémdarab végigkaparta az egész karom...
    -Á!.... - Nyögöm, és a karomra pillantok: egy hosszú véres vágás van rajta.. még az egyenruha is kiszakadt... a kezemben pedig egy ismeretlen eszközt szorongatok...
    - Ez lenne az? - Veszem át a másik kezembe és DAniels felé nyújtom. A férfi boldogan bólint egyet.
    - Jól van uram? - Kérdi egy zászlós. Pillantásában a legfurcsább nézéssel.
    - Hát persze. - Mondom neki. - Pihenj zászlós. - Elmegyek a zászlós mellett a kijárat felé. Megfogom a vérző jobb karomat...
    - Az irodámba.. most. - Súgom oda DAnielsnek, aztán elindulok az irodám felé.
    { Folyt. köv.: Kapitányi iroda topic }
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Szer. Dec. 08, 2010 6:26 am

    Trip:
    Leérkezel. Egy fiatal zászlós lép oda hozzád:
    - Uram! A jelentésem! - A férfi jelentése kusza, nem igazán érted miről ír... ekkor azonban furcsa, egyre hangosabb és hangosabb zajt hallasz a reaktor mag mellől... mi több egyre melegebb is van... valami nincs rendjén itt... nagyon furcsa.... Lassan a reaktor mag mellé lépsz és ellenrzöl egy-két adatot amikor észre veszed hogy egyre magasabbak a sugárzási adatok...
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Pént. Dec. 10, 2010 2:17 am

    *Szinte mint akit ágyúbl lőttek ki úgy futok oda a reaktorkamra paneljéhez*.-Mi a fene?!.*Mondom félhangosan,majd odamegyek a kommhoz és bekapcsolom a hídhoz*:-Itt Trip uram! valamiért nő a sugárzás idelent,valószínüleg valami,vagy valaki túlterhelte az elsődleges reléket és valamiféle összhatást fejtet ki a reaktor magra,amely hatására megnövekedet a sugárzás uram. Ha csökkentjük a gépház teljesítményt,netán leállítanánk egy időre akkor talán alaposabban át tudnánk nézni hogy mi lehet az okozója.
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Szomb. Dec. 11, 2010 1:57 pm

    Nem sokra rá a kapitány hangja szólal meg a váalszzal a szavaiban:
    - Sugárzás... máris utána nézünk a dolognak... legyenek odalent nagyon óvatosak, és szóljanak hogyha beállt bármilyen változás. Archer kiszáll. - az intercomm lekapcsol, és ugyaneben a pillanatban az Enterprise meg is áll.
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Szomb. Dec. 18, 2010 7:04 am

    *Közben elkezdem a hiba javítását ahogy tudom az embereimmel de érdekes módon észre veszem hogy az energia áthidalásal is gondok vannak*
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Vas. Dec. 19, 2010 2:01 pm

    Ahogyan nézed az energia áthidalásokat és meglátod hogy baj van velük hirtelen T'pol lép oda hozzád.
    - Parancsnok. - Szólal meg. - Miért nem segyt nekem is? - Az alparancsnok félre biccenti a fejét és úgy beszél tovább. - Szükségem van a segítségére... nem érti... nem a gépházzal foglalkozzon! Hanem velem!
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Vas. Dec. 19, 2010 2:04 pm

    *Kissé furcsán kezdek el nézni,hogy mit keresshet itt az alaparancsnok aztán amikor újból oda nézek már nem látom magam mellet és tovább koncentrálok a gépházra*-Hé Rogersen!. Kösse be újból az áthidaló reléket !.
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Vas. Dec. 26, 2010 8:24 am

    Ekkor az intercommból a kapitány hangja szólal meg, a férfi hangja fáradt és elgyötört:
    - Itt a kapitány beszél! Nem tudom mi van a meghajtással de azonnal hozzák rendbe! Van rá .. Van rá körübelül...15 percük....KAPCSOLAT VÉGE..! .. - AZ adás lekapcsol... fogalmad sem lehet mi történt a meghajtással. Hátra nézel. T'pol áll a hátad mögött:
    - Parancsnok... semmi sincsen a meghajtással. - Mondja lassan és közelebb lép hozzád. - Minden a legnagyobb rendben van, nyugalom Trip... - Még közelebb lép hozzád, érzed a nő lehelletét az arcodon.. ekkor T'pol megcsókol téged.
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Vas. Dec. 26, 2010 8:28 am

    (egy kis ideig szinte akarnák ellenkezni aztán,megfogom az arcát és tovább csókolom majd amikor Rogersen oda jön hozzám és látja hogy kiss érdekes, arccal szinte megdermedve állok egy helyben egyedül ,rögtön rám ordít és én mint egy kiszakítot álomból úgy ébredek rá hogy ez sem a valóság volt)-Jól van Rogersen..jól van.. keressék tovább a gondot mert már alig 12 percünk sem lehet a gond ki küszöbölésére. *Veszek egy nagy levegőt majd, a közeli panelt megfogom mert kissé szédülni kezdek*
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Szomb. Jan. 01, 2011 5:04 am

    Trip:
    A világ körülötted forog, behunyod a szemedet aztán amikor kinyitod már nem is az Enperprise gézházában vagy....
    Egy parkban vagy... ahol valamiféle mulatság lehet... ahogy tovább lépkedsz látod hogy körhinta is van.... Hová kerültél?
    A kép mintha valahonnan nagyon, nagyon ismerős lenne..... Balra nézel és a kapitányt látod magad mellett. A válladra teszi a kezét... Mintha fiatalabb lenne... sokkal fiatalabb... ekkor minden bevillan.... egyszerre.. éles fájdalom nyilal a fejedbe.
    Hát persze, ez a legelső akadémiai buli a parkban, san Fran Siscoban!
    De te mit keresel itt?... Az régen volt ma meg ma van.... a gondolataid egyre kuszábbak.... elmosolyodsz: Ez volt életed egyik legjobb napja.. aznap ismerted meg a legjobb barátodat, a kapitányt és egy lányt is.. Rose Mecmillan.... hosszú vöröses szőke haja volt, zöld szeme.....
    - Uram... jól van? - Kinyitod a szemedet... Rogerson áll előtted. Tekintetében aggódó tekintet vélsz felfedezni.. - Ön az előbb elájult... - Mondja Rogerson. A keze a te bal válladon pihen.
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Pént. Jan. 07, 2011 12:18 pm

    *Meglepődöt arccal válaszolok neki,úgyérzem magam mintha egy állom világból ébredtem volna fel *- Kösz Rogi. Jól vagyok már semmi bajom és közben megint elkezdek szerelni és elkezdek hangokat hallani aztán aelmúlik és tovább szerelek.
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Hétf. Jan. 10, 2011 5:24 am

    Trip:
    Hirtelen kiég egy áramkör, és hatalmas füst kezd el terjengeni a gépházban.....
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Pént. Jan. 14, 2011 2:37 am

    *Oda rohanok az áramkörhöz,és közben szólok Rogersonnak hogy próbálja lekapcsolni azt a részt addig és közben addig én ellenőrzöm a hibát*
    Szingularitás
    Szingularitás


    Hozzászólások száma : 341
    Hírnév : 41
    Join date : 2010. Aug. 06.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Deep Space

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Szingularitás Szomb. Jan. 15, 2011 11:24 am

    Trip:
    Rogerson közli veled és te is megállapítod hogy a görbületi csak 45 perc mulva lesz teljesen üzemképes....
    Idő közben az intercomm szólal meg, a kapitány az:
    - Trip, itt a híd! Mennyi idő mire ujból tudjuk majd használni a görbületit?
    Charles Tucker III
    Charles Tucker III
    Parancsnok/Főgépész
    Parancsnok/Főgépész


    Hozzászólások száma : 194
    Hírnév : 151
    Join date : 2010. Aug. 03.
    Age : 51
    Tartózkodási hely : Enterprise

    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Charles Tucker III Pént. Jan. 28, 2011 2:21 am

    Komm:-Itt Trip a kapitánynak hamarosan készen van,kell még 45 perc múlva lesz kész a görbületi ,mi próbálunk ide lent sietni uram. Kénne még pár tiszt segítsége ,jól jönne.

    Ajánlott tartalom


    Gépház Empty Re: Gépház

    Témanyitás  Ajánlott tartalom

      Similar topics

      -

      Pontos idő: Kedd Május 07, 2024 9:18 am